Забруднення атмосфери

 Забруднення атмосфери

     Активний розвиток транспорту та промисловості загострив проблему зростання домішок у повітрі, тобто його забруднення. Колись серед забруднювачів переважали пил, сажа, попіл. Нині до них приєдналися невидимі оком отруйні хімічні речовини: чадний газ, сполуки сірки, важкі метали, радіоактивні речовини. Всі вони вкрай небезпечні для здоров’я людини, пригнічують життєдіяльність рослин, руйнують будівлі та пам’ятки архітектури. 

     Наслідком забруднення повітря є кислі опади, що виникають через викиди у повітря сполук сірки та азоту, які з’єднуючись з парами води утворюють кислоту. Такі опади призводять до загибелі рослин, водних організмів, знижують родючість ґрунтів, поступово руйнують будівлі. Кислі опади бувають в країнах Європи, США, Канаді, трапляються й у промислових районах України.
     У великих промислових містах бувають смоги (з англійської – дим) – отруйні суміші диму й газів у повітрі. Іноді вони поєднуються з туманами. Смоги призводять до серйозних захворювання органів дихання та кровообігу людей.

     
      Неконтрольовані зміни у складі повітря призвели до того, що атмосфера вже не в змозі у повному обсягу виконувати всі свої функції. Це поставило людство на межу виживання. Для подолання негативних наслідків забруднення атмосфери та зміни її газового складу слід удосконалювати виробництво в бік зменшення його відходів, активно застосовувати на транспорті й промислових підприємствах очисні спорудження, зберігати лісові масиви тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар